Havstomt
 
Havsutsikt
 
Duplex med solterrass i första strandlinjen i La Veleta, Torrevieja.
Torrevieja, La Veleta
€245,000
Översikt
Referens OS5762
Sovrum: 3
Badrum: 2
Våning: 1
Byggår: 1990
Boarea:97m²
Terass utan tak:23m²
Upptäck förmånen att bo vid Medelhavet i denna spektakulära duplexlägenhet belägen i första strandlinjen vid La Veleta, Torreviejas mest exklusiva bostadsområde.
Bostaden utmärker sig genom sin funktionella design och sitt oslagbara läge, vilket erbjuder en oöverträffad medelhavsstil.
På bottenvåningen välkomnar bostaden sina invånare med ett ljust vardagsrum med matplats som smidigt övergår i ett halvöppet kök, vilket skapar en modern och social atmosfär. Denna våning kompletteras med två dubbelrum, båda utrustade med inbyggda garderober, och ett komplett badrum med dusch.
På övervåningen finns ett tredje privat sovrum som utmärker sig genom sin direkta utgång till en utomhusterrass, samt ett andra komplett badrum med badkar.
Den verkliga skatten i denna fastighet är dess imponerande solterrass på 23 m², en privat utsiktsplats med panoramautsikt över havet, perfekt för att njuta av solen och det exceptionella klimatet på Costa Blanca.
För att garantera maximal komfort året runt är bostaden utrustad med luftkonditionering på båda våningarna.

Läget i La Veleta tillför ett ovärderligt mervärde till fastigheten, eftersom det är ett av de mest exklusiva och lugna bostadsområdena i Torrevieja. Detta område utmärks av sin avslappnade atmosfär, långt bort från turistlivets liv och rörelse men med fördelen att ligga ett stenkast från alla nödvändiga tjänster. Invånarna i La Veleta njuter av närheten till havet och vackra strandpromenader, samt att Torreviejas universitetssjukhus, köpcentrum, stora stormarknader och en utmärkt anslutning till väg N-332 ligger bara några minuter bort. Det är, kort sagt, den perfekta miljön för dem som söker lugnet i ett lyxigt bostadsområde utan att behöva avstå från bekvämligheten av att ha staden och de bästa stränderna i området inom räckhåll.

Välkommen att boka en visning via Scandihouse.
Luftkonditionering, Luftvärmepump
Förråd
Värme, Split system
Gångavstånd till strand
Inbyggda garderober
Vitvaror
Trappa inomhus
Havstomt
Enkel åtkomst till motorväg
Nära huvudvägar
Veranda, stor
Havsutsikt
Avstånd
Flygplats: 47 km
Hav: 50 m
Kollektivtrafik: 800 m
Skola: 3 km
Ansvarsfriskrivning: Fastighetsinformationen härmed är endast vägledande. Även om vi gör vårt yttersta för att verifiera innehållet i detta dokument och webbplats, är vi inte ansvariga för eventuella fel eller utelämnanden.
Kontakt
POWERED BY HABENO
Dela
Language